Kumluca Kaymakamlığı, Kumluca Belediye Başkanlığı, Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğiyle ilçemizde başlatılan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası kapsamında Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği koordinesinde “Önce Kendimiz, Sonra Hepimiz İçin” Projesinin açılış töreni 13 Kasım 2018 Salı günü Kumluca Anaokulu´nda yapıldı. Proje kapsamında okul öncesi okullarımızdaki minik öğrencilerimize trafik kuralları uygulamalı bir şekilde öğretilecek, paydaş kurumlarla işbirliği içerisinde ilçemizdeki anaokulu ve anasınıflarındaki öğrencilerimize bilinçlendirme faaliyeti yapılacaktır. 
Düzenlenen programa Kaymakamımız Sayın Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Yusuf Göven, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Demir,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Girgin ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından yapılan projeye ilişkin açıklamada; proje ile “Ağaç yaş iken eğilir” atasözü ilke alınarak toplumumuzda trafik kurallarına uyan, trafikte saygıyı esas alan, kendisinin ve trafikteki insanların haklarına dikkat eden, saygılı, hoşgörülü bireyler yetiştirilmesi ve toplumsal bilinç oluşturulacağı ifade edilmiştir. Bu proje sonunda öğrencilerin ve sürücülerin çevrelerindeki insanlara karşı duyarlılıklarının yükselmesi, trafik kurallarına uymanın önemi ve trafikte saygının daha çok farkına varılması beklendiği, verilen eğitimler sonunda minik öğrencilerimizin şoför koltuğunda oturan anne ve babalarını kurallara uymaları konusunda uyarmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca İlçemiz de yaklaşık 3-6 yaş aralığı 1500 minik öğrencilerimize uygulamalı eğitimler verilerek, Trafik kuralları konusunda bilinçli bir nesil yetiştirilmesi hedeflendiği belirtilmiştir.